0
0
5
15.05.2024

“Селтікс” обіграли “Кавальєрс” 109-102 і вийшли вперед у півфіналі з рахунком 3-1

182

“Бостон Селтікс” знаходить дивний спосіб все ускладнити. У понеділок ввечері вони ледь не зазнали поразки від Клівленда.

Jayson Tatum набрав 33 очки, LeBron James спостерігав з трибуни за грою, а “Селтікс” перемогли “Кавальєрс” з рахунком 109-102 у четвертій грі, щоб вийти вперед у півфінальній серії Східної конференції з рахунком 3-1.

Jaylen Brown додав 27 очок до скарбнички “Селтікс”, які можуть завершити серію перемогою в п’ятій грі в середу ввечері.

“Нам знадобилося трохи часу, щоб зібратися, перестати дивитися на м’яч і почати грати в баскетбол”, – сказав Brown.

“Кавс” опинилися на межі вильоту, залишивши на лаві запасних двох найкращих гравців, оскільки Donovan Mitchell і Jarrett Allen вибули через травми. Їхній статус у майбутньому залишається невизначеним.

Це не було новиною для Клівленда, який мав справу з травмами протягом усього сезону, але для “Кавс” це було великим випробуванням – намагатися вистояти без захисника, який був зіркою сезону, та ребаундера, який ніс на собі основне навантаження в атаці протягом усього сезону.

Тим не менш, “Кавс” дали “Селтікс”, які продемонстрували тенденцію розслаблятися в невідповідний момент, все, з чим вони могли впоратися.

“Вони виклалися на повну”, – сказав про свою команду тренер “Клівленда” J.B. Bickerstaff. “Вони віддали всі сили, які в них були, змагалися на високому рівні та грали належним чином. Я пишаюся хлопцями, тим, як вони вийшли і боролися, змагалися і показали, що у нас ще є шанс”.

Tatum вдруге поспіль провів результативний матч, зробивши одинадцять підбирань і п’ять результативних передач. Jrue Holiday набрав 16 очок для “Бостона”, який покращив свою серію до 4-0 на виїзді в постсезоні.

“Немає кращого відчуття, ніж перемога в матчі плей-офф на виїзді”, – сказав Tatum. “Тепер настав час повернутися до Бостона і добре зіграти перед нашими вболівальниками, щоб дати їм привід для гордості”, – сказав Tatum.

Darius Garland забив 30 очок, а Evan Mobley та Caris LeVert – по 19 у складі “Кавс”, які не відставали від “Селтікс”.

Бостон вирвався вперед на 15 очок, але Клівленд відповів на це ривком 10:2, коли Garland і Dean Wade влучили триочкові кидки.

“Кавс” все ще вели в рахунку 102-97, коли Max Strus не влучив триочковий кидок, який би створив величезний тиск на “Селтікс”.

На думку “Кавс”, різниця полягала у виконанні штрафних кидків – “Бостон” реалізував 24 штрафні кидки проти 7 у “Клівленда” – була важливим елементом.

James, який відіграв 11 сезонів у двох різних періодах за “Клівленд”, повернувся на свою колишню домашню арену – візит, який, безсумнівно, спричинить спекуляції про те, де він може грати далі. Найкращий бомбардир НБА в кар’єрі може розірвати контракт з Los Angeles Lakers цього літа, але James сказав, що ще не прийняв жодного остаточного рішення.

39-річний James сидів навпроти лавки запасних “Бостона”. Він отримав шалені овації від натовпу в Клівленді, коли його ім’я з’явилося на табло під час тайм-ауту в першій чверті.

Незважаючи на те, що Mitchell кілька місяців боровся з травмою лівого коліна, він набирав в середньому 29,6 очка в перших 10 іграх плей-офф, а в 6-й грі проти “Орландо” закинув 50 очок.

П’ятиразовий володар титулу All-Star не давав жодних коментарів після гри, ввічливо кивнувши на виході з роздягальні.

Allen пропустив сьому гру поспіль через болючу травму, яку отримав у стартовому раунді плей-офф.

Після того, як Holiday закинув сім м’ячів поспіль, “Селтікс” вийшли вперед на 13 очок у другій чверті і, здавалося, були готові відірватися від “Кавс”.

Але Клівленд повернувся, коли Strus, який протягом усього плей-офф мав проблеми з кидками з-за меж майданчика, влучив триочковий кидок у серії 13-3, що допомогло “Кавс” скоротити відставання в рахунку до 62-57 у першій половині гри.